ხათუნა შველიძე MD. Ph.D.

ხათუნა შველიძე MD. Ph.D.

ინტერნისტი, კარდიოლოგი

602

ხათუნა შველიძე - ცხოვრების კრედო

ჩემი უმთავრესი მიზანია, რაც შეიძლება მეტ ადამიანს დავეხმარო. თუ ვარსებობთ, ყველაფერი უნდა ვიღონოთ იმისთვის, რომ ჩვენი არსებობა სარგებლის მომტანი იყოს.

khatuna-shvelidze

სამუშაო ადგილი

ისრაელი-საქართველოს მრავალპროფილური სამედიცინო ცენტრი "ჰელსიკორი"

თბილისი, თედორე მღვდლის ქ. 13

(032) 243 33 43

info@hcore.ge

დაჯავშნეთ ვიზიტი

მადლობას გიხდით დაინტერესებისთვის!

 ვიზიტის დასაჯავშნად შეავსეთ ფორმა

ექიმის სამუშაო საათები:
ორშ.-პარ. – 10:00 – 17:00

აუცილებელია წინასწარი ჩაწერა!

სპეციალობა

სამეცნიერო ხარისხი

მედიცინის აკადემიური დოქტორი, სდასუ-ს ასოცირებული პროფესორი

პროფესიული ინტერესები

გასტროენტეროლოგია

პროფესიული უნარები

ჯანდაცვა 100%
პაციენტთან ურთიერთობა 100%
პროფესიული განვითარება 100%

ხათუნა შველიძე პერსონალური ინფორმაცია

დაბადების თარიღი: 05.15.1979

სპეციალობა: თერაპია

სამეცნიერო ხარისხი: მედიცინის აკადემიური დოქტორი, სდასუ-ს ასოცირებული პროფესორი

სამუშაო ადგილი/თანამდებობა: ისრაელი-საქართველოს მრავალპროფილური სამედიცინო ცენტრი “ჰელსიკორი”-ს შინაგან სნეულებათა დეპარტამენტის ხემძღვანელი, ექიმი ინტერნისტი

საქმიანობის სფერო: თერაპია, კარდიოლოგია, გასტროენტეროლოგია

საექიმო საქმიანობის სტაჟი: 2008 წლიდან

სამედიცინო განათლება:

  • 1996-2002, თსსუ სამკურნალო ფაკულტეტი. ზოგადი პროფილის ექიმი
  • 2003-2006, თსსუ ასპირანტურის კურსიმ სპეციალობით კარდიოლოგია
  • 2011, თსსუ რეზიდენტურა მომიჯნავე სპეციალობაში- შინაგანი მედიცინა

აკადემიური/სამეცნიერო ხარისხი:

  • 16.01.2009. დისერტაციის დაცვა.
    თემა: “ინსულინრეზისტენტობისა და სისტემური ანთების როლი გულის იშემიური დაავადების განვითარების პათოგენეზში”
    მინიჭებული კვალიფიკაცია: MD. Ph.D.
  • 10.03.2008-20.04.2009, ჯი პი აი ჰოლდინგი, პირადი ექიმის ასისტენტი;
  • 21.04.2009-25.04.2010, კლინიკა კურაციო, უწყვეტი სამედიცინო განათლების ჯგუფის ხელმძღვანელი;
  • 26.04.2010 -01.12.2010, კლინიკა კურაციო, პირადი ექიმი;
  • 20.12.2010-28.02.2013, ჩემი ოჯახის კლინიკა, პირადი ექიმი;
  • 01.03.2013 – დღემდე, ალიანს მედ სერვისი, ამედიცინო ხარისხის მართვის მენეჯერი;
  • 05.10.2017 – დღემდე, გერმანული კლინიკა, ექიმი კარდიოლგი;
  • 28.04.2014 – დღემდე, ღუდუშაურის სახელობის ეროვნული სამედიცინო ცენტრი, ექიმი ინტერნისტი, კარდიოლოგი;
  • 15.05.2017- 31.08.2020, ღუდუშაურის სახელობის ეროვნული სამედიცინო ცენტრი, შინაგან სნეულებათა დეპარტამენტის ხელმძღვანელი;
  • 01.09.2020-დღემდე, ისრაელი-საქართველოს მრავალპროფილური სამედიცინო ცენტრი “ჰელსიკორი”-ს შინაგან სნეულებათა დეპარტამენტის ხემძღვანელი, ექიმი ინტერნისტი
  • 2017 წლიდან დღემდე, კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი
  • 2016-2018, ი. ჯავახიშვილის სახ. სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სამკურნალო ფაკულტეტი- მოწვეული პედაგოგი
  • 2017 წლიდან დღემდე, მედიცინის ფაკულტეტი, სდასუ-ს ასოცირებული პროფესორი
  • 2017 წლიდან მონაწილეობს სხვადასხვა ადგილობრივ და საერთაშორისო კონფერენციებსა და კონგრესებზე.
  • 5 სამეცნიერო ნაშრომის ავტორი

ქართული – მშობლიური
რუსული – სრულყოფილად
ინგლისური – სრულყოფილად