- 2007-2013 – თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი – დიპლომირებული მედიკოსი.
- 2014-2017 – შპს. წმ. მიქაელ მთავარანგელოზის სახელობის მრავალპროფილიანი კლინიკური საავადმყოფო – ნევროლოგიის რეზიდენტი.
- 19.07.2018 – ლიცენზირებული ნევროლოგი.
- 01.05.2016 – 30.01.2017 – შპს. წმ. მიქაელ მთავარანგელოზის სახელობის მრავალპროფილიანი კლინიკური საავადმყოფო – ნევროლოგიური განყოფილების უმცროსი ექიმი;
- 01.03.2014 – 29.09.2018 – შპს. წმ. მიქაელ მთავარანგელოზის სახელობის მრავალპროფილიანი კლინიკური საავადმყოფო- გადაუდებელი დეპარტამენტის უმცროსი ექიმი;
- 01.04.2017- 01.03.2018 – შპს. მაღალი სამედიცინო ტექნოლოგიების ცენტრი, საუნივერსიტეტო კლინიკა – ნეიროქირურგიულ/ნევროლოგიური დეპარტამენტის უმცროსი ნევროლოგი;
- 18.10.2018- 01.05.2019 – ქართულ-ჰოლანდიური ჰოსპიტალი – მორიგე ნევროლოგი;
- 01.03.2019 – ს.ს. კლინიკა „ჯერარსი“-ს ექიმი – ნევროლოგი.
- 2016 – საქართველოს ნევროლოგთა ასოციაციის წევრი;
- 2016 – EAN (ევროპის ნევროლოგთა ასოციაციის წევრი);
- 2018 – (MDS) პარკინსონისა და მოძრაობითი დარღვევების საერთაშორისო გაერთიანება;
- 2018 – RRFS წევრი;
- 2020 – IHS თავის ტკივილის საერთაშორისო ასოციაციის წევრი;
- 2020 – (ILAE) ეპილეფსიასთან ბრძოლის საერთაშორისო ლიგის წევრი.
- 22/06/2019-26/06/2019 – “Systematic Survey of Electrophysiological Findings in Myotonic Dystrophy Type 1(DM1)” N. Khizanishvili, K. Stahl, F. Montagnese, S. Wenninger, N. Bokuchava, N Kvirkvelia, B. Schoser 2019 PNS Annual Meeting, Genoa, Italy.
- 05/09/2019-08/09/2019 – “Chocolate as a Risk Factor for Migraine Attacks”, N. KhizanishvilI. N. Bokuchava, A. Antia, N. Kvirkvelia, M. Beridze, 19th Congress of the International Headache Society – IHC2019, Dublin, Ireland.
- 2014 წლიდან მონაწილეობს სხვადასხვა ადგილობრივ და საერთაშორისო კონფერენციებსა და კონგრესებში.