• 2016-2018 – ლონდონის ეკონომიკის და პოლიტიკის სკოლა, ჯანდაცვის ეკონომიკა და პოლიტიკ, მაგისტრის ხარისხი;
• 2013-2015 – დიპლომის შემდგომი განათლების სასწავლო პროგრამა “გულის უკმარისობა” ციურიხის საუნივერსიტეტო კლინიკა, კარდიოლოგია, დიპლომი;
• 1996-1999 – თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის კლინიკა N1, კარდიოლოგიური განყოფილება და შინაგანი დაავადებათა კათედრა, თბილისი, საქ. კლინიკური ასპირანტურა კარდიოლოგიაში, კარდიოლოგია, დიპლომი.
• 1994-1996 – კარდიოლოგიური განყოფილება და შინაგანი დაავადებათა კათედრა თბილისი, საქ. კლინიკური ორდინატურა კარდიოლოგიაში, კარდიოლოგია, სპეციალობის სერთიფიკატი;
• 1993-1994 – თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის კლინიკა N1, შინაგანი მედიცინის კათედრა, თბილისი, საქ. ინტერნატურა სინაგან მედიცინაში, სერთიფიკატი.
• 1987-1993 – თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი. თბილისი, საქ. სამკურნალო ფაკულტეტი.
• 03.2019 – დღემდე – შპს “ჰელსიკორი”- ისრაელი-საქართველოს სამეცნიერო კვლევითი კლინიკა, კარდიოლოგიური დეპარტამენტის ხელმძღვანელის მოადგილე;
• 08.2011 – დღემდე – შპს “ნიუ ჰოსპიტალსი”, კარდიოლოგიური დეპარტამენტის ხელმძღვანელი;
• 05.2011-2011 – სამედიცინო ცენტრი “ციტო”, კონსულტანტ კარდიოლოგი;
• 03.1999 – 07.2011 – კარდიოლოგიური განყოფილება, თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის N1 კლინიკა, კარდიოლოგი.
• 15.04.2002 – სოციალური დაცვის და ჯანმრთელობის სამინისტროს პროფესიული განვითარების საბჭო, სპეციალობა – კარდიოლოგია, N011539
• საქართველოს გულის უკმარისობის ასოციაციის პრეზიდენტი;
• ლონდონის ეკონომიკისა და პოლიტიკური მეცნიერების სკოლის მაგისტრი.
• 15 სამეცნიერო პუბლიკაციის ავტორი.
კლინიკური კვლევები:
• 2009 წლიდან სხვადასხვა საერთაშორისო და გლობალური კლინიკური კვლევების მონაწილე, როგორც მთავარი მკვლევარი.
კომენტარები (02)