სამუშაო ადგილი/თანამდებობა
- თსსუ და მაღალი სამედიცინო ტექნოლოგიების საუნივერსიტეტო კლნიკის თერაპევტი, კარდიოლოგი და რევმატოლოგი.
- პირველი საუნივერსიტეტო კლინიკა, კონსულნტანტი-რევმატოლოგი.
ნონა კაკაურიძე - პერსონალური ინფორმაცია
- 1968-1974 –თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის სამკურნალო ფაკულტეტი.
- 1974-1975 – ინტერნატურა თბილისი I კლინიკურ საავადმყოფოში.
- ლიცენზიები სპეციალობაში: “კარდიოლოგია”, “რევმატოლოგია”, “შინაგანი სნეულებანი”.
- 1978-2011 – თერაპიის სამეცნიერო კვლევით ინსტიტუტი.
- 1978-1998 – თერაპიულ დაავადებათა პროფილაქტიკის განყოფილება. ექიმი ორდინატორი.
- 1993 წ-1995 – მეცნიერ თანამშრომელი.
- 1995-1999 – უფროსი მეცნიერ-თანამშრომელი.
- 1995-2005 – გულის იშემიური დაავადებისა და კარდიომიოპათიების განყოფილება. ათეროსკლეროზის ცენტრის ხელმძღვანელი.
- 2001 – 2005 – (შეთავსებით) კონსულტანტ-რევმატოლოგი.
- 2005 – 2011 თერაპიის ეროვნული ცენტრის კარდიო-რევმატოლოგიის განყოფილების გამგე და ათეროსკლეროზის კვლევის ცენტრის ხელმძღვანელი.
- 2004-2005 – თსსუ სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის მეცნიერ-თანამშრომლად (შეთავსებით).
- (შეთავსებით) მე-6 სამკ ცენტრში, შემდეგში მედკაპიტალში მოწვეულ კონსულტანტ რევმატოლოგად და ასევე, სამკურნალო კომბინატში, შემდგომში შპს “დეკა” კარდიოლოგისა და რევმატოლოგის პროფილით 2011-2015 წელი.
- 2015-2020 – კლინიკურ საქმიანობა I საუნივერსიტეტო კლინიკის თერაპევტი, კარდიოლოგი და რევმატოლოგი.
- 2021 – თსსუ და ინგოროყვას მაღალი სამედიცინო ტექნოლოგიების საუნივერსიტეტო კლნიკა თერაპევტი, კარდიოლოგისა და რევმატოლოგი.
- 2000 – დიდუბე ჩუღურეთის რაიონის გერონტოლოგ-გერიატრი, საზოგადოებრივ საწყისებზე.
- 1978-1982 – ალჟირი, ტლემსენის ცენტრალური ჰოსპიტალი შინაგან სნეულებათა განყოფილების გამგე. ალჟირში მიღებული აქვს ოფიციალური მადლობა წარმატებული (40 000 ავადმყოფი) პროფილაქტიკურ-სამკურნალო მუშაობისთვის.
- 1992 – მინიჭებული აქვს უმაღლესი კატეგორიის ექიმის წოდება- საქ. რესპ. ჯანდაცვისა და სოც უზრუნველყოფის სამინისტროს მიერ.
- 2007 წლის 16 ნოემბერი ამერიკის ბიოგრაფიული ინსტიტუტი “21 საუკუნის გამოჩენილი ქალის” საპატიო სტატუსი მნიშვნელოვანი მიღწევებისთვის: სამედიცინო მეცნიერება; ათეროსკლეროზი.
- 2008 წელს მიენიჭა – ამერიკის ბიოგრაფიული ინსტიტუტის მიერ – Order of International Ambassadors.
- 2008 – ამერიკის ბიოგრაფიული ინსტიტუტის მიერ – Gold medal for Georgia.
- 2008 – საერთშორისო ბიოგრაფიული ცენტრის, კემბრიჯი, ინგლისი მიერ – International Order of Merit.
- ამჟამად – თსსუ შინაგანი მედიცინის დეპარტამენტის N#2 შინაგან სნეულებათა მიმართულების ასოცირებული პროფესორი, ატარებს სალექციო და პრაქტიკულ კურსს ინგლისურ და ქართულ ენებზე.
- 1995-2001 – თერაპიის სამედიცინო ინსტიტუტის პრორექტორი სამეცნიერო დარგში.
- 1997- 2007 – თბილისის სტომატოლოგიურ ინსტიტუტი. პროპედევტიკის კურსის ხელმძღვანელი.
- 1998-2006 – პრორექტორი სამეცნიერო დარგში.
- 2006-2007 წლიდან – თბილისის სტომატოლოგიურ ინსტიტუტისა და თბილისის სამედიცინო კოლეჯის რექტორი.
- 2007 – ე. ფიფიას სახ. სამედიცინო ინსტიტუტის პრორექტორი და ციკლი შინაგანი სნეულებანი – სრული პროფესორი.
- 2007 – თსსუ დიპლომისშემდგომი განათლების რეზიდენტურის კურსის – “რევმატოლოგია” კოორდინატორი თერაპიის ეროვნული ცენტრი.
- 2010 სარეზიდენტო პროგრამის მოდული “შინაგანი მედიცინა” და მომიჯნავე სპეციალობები
- უმცროსი ექიმების სპეციალობის მაძიებლების მოდული “შინაგანი მედიცინა” და მომიჯნავე სპეციალობები.
- 2009 წლიდან – დღემდე – თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, შინაგანი დაავადებების #2 დეპარტამენტის ინგლისურენოვანი და ქართულენოვანი პროგრამებით: გასტროენტეროლოგია და ჰეპატოლოგია, ნეფროლოგია, რევმატოლოგია.
- საქართველოს ათეროსკლეროზის ასოციაციის, ნუტრიციოლოგთა ლიგის, კარდიომიოპათიების, შინაგანი მედიცინის, გერონტოლოგთა, ჰეპატოლოგიისა და გასტროენტეროლოგიის საზოგადოებების ერთ-ერთი დამფუძნებელი.
- ათეროსკლეროზის საერთაშორისო საზოგადოების წევრ-ორგანიზაციის საქართველოს ათეროსკლეროზის ასოციაციის გენერალური მდივანი და ვიცე-პრეზიდენტი.
- საქართველოს შინაგანი მედიცინს ასოციაციის და გერონტოლოგთა საზოგადოების ვიცე-პრეზიდენტი.
- დღემდე ნონა კაკაურიძის ხელმძღვანელობით შესრულებული და დაცულია 13 სადოქტორო დისერტაცია.
- 150-მდე გამოქვეყნებული სამეცნიერო შრომის ავტორი.